Nie taki żywioł straszny

Woda na pewno nie będzie pierwszym pomysłem, na jaki wpadniemy poszukując obiektu do fotografowania. A jednak! Clark Little zdaje się świata poza nią nie widzieć. Mało tego – przy fotografowaniu wykorzystał swoją pasję, jaką jest surfing. Tak powstają jego unikalne zdjęcia z hawajskich wybrzeży przedstawiające załamujące się fale.

© Clark Little

Pierwsze zdjęcia fal Clark Little wykonał 7 lat temu. Jego żona kupiła na mieście zdjęcia fal morskich. Clark widząc je powiedział, że sam jest w stanie takie zrobić. I od tego zaczęła się cała historia.

Prace Little’a były wystawiane na całym świecie, m.i.n. w Japonii, Kanadzie czy Brazylii, a on sam nadal odnajduje wielką przyjemność w tym co robi. Woda, która dla innych wydaje się być nudnym tematem do zdjęć, dla Clarka ciągle jest niewyczerpaną inspiracją. Pora dnia, pogoda i sama niepowtarzalność fal sprawiają, że każde zdjęcie jest wyjątkowe.

Clark wychował się w North Shore na Hawajach. Życie zawodowe rozpoczął jako surfer, jednak równie dobrze okazało się wychodzić mu robienie zdjęć. Cóż, można mu tylko pozazdrościć pracy na Hawajach, jako surfer-fotograf. Dla większości pozostaje to tylko niedoścignionym marzeniem.

www.clarklittlephotography.com/
Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce
W Polsce ciężko o takie fale, jak na Hawajach. Mało kto też ma okazję mieszkać nad bałtyckim wybrzeżem i w ogóle widywać fale. Jednak możliwości do sfotografowania wody można poszukać gdziekolwiek indziej. Wystarczy na przykład miejska fontanna.

Oczywiście efekt nie umywa się do prac Clarka, ale udowadnia, że woda może być bardzo wdzięcznym obiektem zdjęć i dostępnym dla każdego amatora.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Ginące plemiona świata na zdjęciach z 5 kontynentów Interesujące wariacje z Polaroidem, czyli wzór dla Instagrama "Upadłe księżniczki", czyli gdy szczęśliwe zakończenie nigdy nie nadchodzi Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad] Karolina Jonderko pokazuje, jak sfotografować utratę kogoś bliskiego Sentymentalna wyklejanka, czyli recenzja najnowszej książki Kuby Dąbrowskiego Portrety z zamianą ról Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1 Niskobudżetowa fotografia makro Alexeya Kljatova Mit a rzeczywistość. Zdjęcia fińskiego fotografa Aapo Huhta Szaleni fotografowie ze Wschodu zdobywają szczyty najwyższych budynków Subtelne kadry Anety Ivanovy Sztuczny tłum w obiektywie Alex Prager Skąd czerpać inspirację? Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Na jego zdjęciach eksponaty obserwują zwiedzających Śladami współczesnego nomada Erik Johansson - perfekcyjna manipulacja „Gdzieś na znikającej ścieżce” – pochwała wiejskiego życia na zdjęciach Ivety Vaivode

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Pijani Japończycy zasypiają dosłownie wszędzie. Na zdjęciach ujął ich Lee Chapman Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji Prezentujemy najlepsze zdjęcia portretowe w konkursie Taylor Wessling Photographic Portrait Prize 2017 Prezentujemy projekt Marka Lapisa ”Biało-czerwona”. Otwarcie wystawy już jutro!